Uncategorized

Akcijos ir akcijų indeksai fiksuoja naujus rekordus!

Akcijos ir akcijų indeksai toliau fiksuoja naujus!

SPY vakar post-market prekybos sesijoje pasiekė dar aukštesnes (rekordines) kainas (308.35$) nei pagrindinėje prekybos sesijoje! Ir panašu, kad šiandien turėsime naujus rekordus! SPY pavyzdžiu seka QQQ (NASDAQ 100 ETF) bei DIA (Dow Jones 30 ETF). Apple (AAPL) kompanijos akcijos taip pat muša visus rekordus ir post-market prekybos sesijoje pasiekė maksimalią visų laikų kainą 258.42$.

Kas lemia tokį akcijų ir akcijų indeksų kilimą?

1. Prekybos karai. Paskutinį mėnesį gauname vis daugiau teigiamų naujienų dėl prekybos karų pabaigos. JAV ir Kinija susitarė dėl “Partial deal” kuris turėtu būti pasirašytas APEC forumo metu Čilėje lapkričio 11-17 dienomis. Taip pat vakar (2019.11.04) pasirodė naujienų, kad JAV svarsto nuimti kai kuriuos jau galiojančius tarifus Kinijai, kas ir toliau kelia rinkas.

2. FED mažina palūkanų normas. Spalio mėnesį Federalinis Rezervų Bankas jau trečią kartą šiais metais sumažino palūkanų normas bandydamas išlaikyti mažą bedarbystės lygį ir vartotojų vartojimą. Taip bandoma kovoti su prekybos karų įtaką JAV ekonomikai ir “išoriniais” poveikiais, tokiais kaip ekonominis Europos ir Kinijos lėtėjimas. Tokie FED veiksmai taip pat kol kas atrodo teigiamai veikia JAV nekilnojamojo turto rinką kurios rodikliai laikosi arti 10 metų aukštumų. Statybos kompanijų akcijos išlieka paklausios. Reikėtų taip pat paminėti, kad JAV nedarbo lygis išlieka žemiausiu per 40metų, kas taip pat turi įtakos ekonomikai ir finansų rinkoms.

3. Pozityviai nuteikiantis earnings sezonas. Nors šiam ketvirčiui JAV kompanijoms kartelė buvo užkelta pakankamai žemai (kas turėtu gąsdinti investuotojus), tačiau matyt dėl aukščiau paminėtų priežasčių investuotojai linkę ignoruoti šį faktą, kompanijos (ypač milžinės) atsiskaito gana neblogai ir tai taip pat kol kas gali būti viena priežasčių dėl ko akcijos ir akcijų indeksai kyla.

Nuorodos:

https://www.reuters.com/article/us-usa-trade-china/trump-says-likely-wont-sign-china-trade-deal-until-he-meets-with-xi-idUSKBN1WV1WG?fbclid=IwAR0eq_Jrjm5wrBTBanxrpZkHwfc-r6yA5DHADOXSeHgRy5bRVgwYB0QCD8Y

https://www.bbc.com/news/topics/ce25yderw6pt/trade-war

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *