Uncategorized

Kas yra “Elektroninių ryšių tinklas” (ECN)

Kas yra “Elektroninių ryšių tinklas” (ECN)

Elektroninių ryšių tinklas (ECN) yra automatizuota sistema, kuri suveda vertybinių popierių pirkimo ir pardavimo užsakymus. Ji sujungia brokerines įmones ir individualius investuotojus/spekuliantus, kad jie galėtų tiesiogiai tarpusavyje prekiauti, nenaudodami tarpininko ir investuotojams įvairiose geografinėse vietovėse būtų galima greitai ir lengvai prekiauti tarpusavyje. JAV vertybinių popierių ir biržos komisija (SEC) reikalauja, kad ECN užsiregistruotų kaip brokeriai-dileriai.

Klasifikuoti vertybinių popierių ir biržos komisijos (SEC), kaip alternatyvios prekybos sistemos (ATS), ECN uždirba pinigus gaudami komisinius už kiekvieną sandorį, suvesdami pirkėjus ir pardavėjus. Ji bando eliminuoti trečiųjų šalių vaidmenį vykdant užsakymus (pirkimo/pardavimo orderius) kuriuos sudarė rinkos formuotojai (matket makers) arba užbiržinės rinkos formuotojai (OTC market makers) išvestus užsakymus ir leidžia tokius užsakymus visiškai arba iš dalies įvykdyti. Orderiai išstatomi per ECN, paprastai yra Limit orderiai.

Funkcijos, kurias atlieka elektroninio ryšio tinklas

ECN yra kompiuterinės sistemos, kuriose rodomas geriausios tuo metu esamos Bid (pirkėjų norima kaina) ir Ask (pardavėjų norima gauti kaina) kainos iš keliolikos rinkos dalyvių, o po to automatiškai suvedami ir vykdomi orderių užsakymai. Jie ne tik palengvina prekybą pagrindinėse biržose per rinkos darbo valandas, bet ir naudojami po prekybos valandų ir Forex (valiutų rinkos) rinkos prekybos metu. ECN leidžia automatizuotą prekybą, pasyvų užsakymų suderinimą ir greitą vykdymą. Kai kurie ECN sukurti instituciniams investuotojams, o kiti skirti mažmeniniams investuotojams.

Elektroninių ryšių tinklų pavyzdžiai

Štai keli ECN pavyzdžiai: Instinet, SelectNet ir NYSE Arca. Instinet buvo pirmasis ECN, įkurtas 1969 m., jį naudoja nedideli brokeriai sandoriams tarp institucijų. Ji plačiai naudojama rinkos formuotojai (market makers) NASDAQ prekybai, tačiau privatūs asmenys ir mažesnės įmonės taip pat gali ją naudotis. “SelectNet” pagrindiniai naudotojai yra rinkos formuotojai (market makers). “NYSE Arca” atsirado iš “Niujorko vertybinių popierių biržos” (NYSE) ir “Archipelago” susijungimo, ankstyvasis 1996 metų ECN. “NYSE Arca”  palengvina elektroninių biržų prekybą pagrindinėse JAV biržose, pvz., NYSE ir NASDAQ.

 

Investavimo Akademija