Uncategorized

Globalių įmonių akcijos krenta dėl prekybos karų, tuo tarpu saugaus prieglobsčio investicijos išlieka stabilios

Globalių įmonių akcijos krenta dėl prekybos karų, tuo tarpu saugaus prieglobsčio investicijos išlieka stabilios

“NEW YORK” (“Reuters”) – “Wall Street” atsidarė su gepu žemyn, o pasaulinės vertybinių popierių rinkos smuko pirmadienį, nes prekybos ginčas tarp Jungtinių Amerikos Valstijų ir kitų pirmaujančių ekonomikų toliau gylėja, tuo tarpu Jungtinių Valstijų obligacijos ir kitos saugaus prieglobščio investicijos augo.

Sekmadienį JAV vyriausybės pareigūnas sakė, kad įždo departamentas rengia kliūtis, kuriomis būtų užkirstas kelias įmonėms, kurių nuosavybės dalis (bent 25 proc.) priklauso Kinijos įmonėms, įsigyti JAV kompanijas “su industrinės reikšmės technologijomis”.

Atskirai “Wall Street Journal” pranešime teigiama, kad JAV prekybos departamentas ir Nacionalinio saugumo taryba pasiūlė “sustiprintą” eksporto kontrolę, kad tokios technologijos nebūtų siunčiamos į Kiniją.

Naujienos stumė akcijų kainas į apačią.

“Prekybos karai paprastai turi neigiamą poveikį rinkoms. Rinkos nemėgsta neapibrėžtumo”, – teigė “Cantor Fitzgerald” Niujorko palūkanų normų strategas Justinas Ledereris.

Vidurdienio  prekyboje “Dow Jones Industrial Average” sumažėjo 279,69 punktais, arba 1,14 proc., iki 24301,2, S&P 500 prarado 31,82 punktus arba 1,16 proc. ir siekie kainą 2 723,06, o “Nasdaq Composite” smuko 136,59 punktais arba 1,78 proc. iki 7,556.22.

Įmonių akcijos
Įmonių akcijos

Technologijų akcijos labia neigiamai sureagavo į naujienas, o “S&P” technologijos indeksas nukrito 1,5 proc., daugiausiai tarp pagrindinių 11 S&P sektorių.

Ataskaita pasiekė Azijos akcijų biržas per naktį, o Londone  pan-Europos FTSEurofirst 300 indeksas sumažėjo 1,88 proc.

Kinijoje greitai sureagavo į galimą naujienų poveikį dėl JAV politkios ir ėmėsi veiksmų tam, kad išvengti ekonominio sukrėtimo. Sekmadienį centrinis bankas paskelbė sumažinantis pinigų atsargų reikalavimą, kurio bankai privalo laikytis 50 bazinių punktų.

Europos automobilių sektorius, kurį paveikė prekybos karų įtampa tarp Vašingtono ir Europos, nukrito 2,7 proc. Ir nustatė septintąją iš eilės nuostolinga dieną, JAV prezidentas Donaldas Trumpas penktadienį sakė, kad ketina 20 proc. padidinti ES automobilių importo tarifus.

Pasaulio automobilių gamintojų indeksas nukrito 1,34 proc.

Šeštadienį vyresnysis Europos Komisijos pareigūnas pasakė, kad Europos Sąjunga reaguotų į bet kokį JAV ketinimą padidinti tarifus “bloko” automobiliams.

“Harley-Davidson Inc” pirmadienį sakė, kad motociklų, siunčiamų į Europos Sąjungą iš Jungtinių Amerikos Valstijų gamybą perkeltų į savo tarptautines ir prognozuoja, kad prekybos karų atsakomieji tarifai bendrovei kainuotų nuo 90 milijonų dolerių iki 100 milijonų JAV dolerių per metus.

Augantys ginčai paskatino investuotojus persimesti į saugesnias investicijas. JAV 2 metų obligacijų pajamingumo kreivė ir JAV 10 metų obligacijų pajamingumo kreivė prisigretino ir pasiekė mažiausią lygį nuo 2007 m.

Tuo tarpu “Brent” žaliavinė nafta krito, nes investuotojai paruošė papildomam 1 milijoną barelių per dieną išgavimui po to, kai OPEC ir jos partneriai sutiko didinti gamybą.

“Brent” paskutinį kartą pasiekė 74,36 dolerio, smuko 1,58 proc.

Valiutų rinkoje dolerio indeksas nukrito 0,12 proc., O euras išaugo 0,26 proc. iki 1,1685 dolerių už eurą.

Japonijos jena sustiprėjo 0,25 proc. iki – 109,69 dolerio atžvilgiu, o “Svaras” paskutinį kartą buvo prekiaujamas ties 1,3266 doleriais, tai yra 0,02 proc. žemiau nei vakar uždarymo kaina.

Po Tayyipo Erdogano ir jo AK partijos išrinkimo Turkijos lira pakilo dėl stabilėsnės vyriausybės lūkesčių.

Savaitgalį Bitcoin stabilizavosi, po to kai pasiekė septynių mėnesių žemumas, nes kriptobiržų operatoriai tampa vis labiau kontruoliuojami.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *