Uncategorized

Investavimas į auksą – ar pagaliau atėjo laikas pirkti auksą?

Investavimas į auksą – ar pagaliau atėjo laikas pirkti auksą?

Investavimas į auksą, vis dažniau kirčiuojama frazė po to kai prasidėjo karas Ukrainoje ir kai  žymiai išaugo recesijos tikimybė. Taigi viešoje erdvėje yra kalbama apie tai, kad jau laikas investuoti į auksą, aukso gavybos įmones ar aukso ETF. Ilguoju laikotarpiu investavimas į auksą labiau yra priskiriamas prie turto klasės kuri padeda išlaikyti investicijų vertę. Auksas padeda išlaikyti ir šiek tiek padidinti savo turto vertė koreguojant aukso vertės kilimą infliacijai. Daugelis kitų turto klasių, tokių kaip nekilnojamasis turtas, akcijos ar obligacijos gali pasiūlyti geresnį istorinį pelningumą. Tačiau, jeigu investuoti į auksą atitinkamu laiku, galima per palyginus trumpą laiką uždirbti apčiuopiamą grąžą. Labai tikėtina, kad investavimas į auksą šiuo metu yra labai aktualus norint išvengti neapibrėžtumo akcijų ir obligacijų rinkose.

 

Kodėl šiuo metu investavimas į auksą yra aktualus?

Į šį klausimą galime atsakyti pasižiūrėję į tai kaip aktyviai skirtingų šalių vyriausybės ir centriniai bankai pradėjo pirkti auksą, taip keldami paklausą investuodami į auksą. Taip pat svarbu paminėti JAV dolerio pigimą. Kadangi žaliavos yra įkainotos JAV doleriais, pingant doleriui – brangsta žaliavos. Auksas, nors ir taurusis metalas, bet vis vien yra žaliava. Investavimas į auksą per akcijų rinkas ir ETF taip pat kreipia į save dėmesį. Jeigu atkreiptume dėmesį į aukso gavybos įmones, pastebėtume, kad pinigų srautai keliaujantys į šias įmones pradėjo augti. Taip pat aukso gavybos įmonės yra sąlyginai pigios turint omenyje augančia aukso kaina kuri atrodo šiais 2023 metais pasieks visų laikų aukštumas. Mūsų YouTube kanalas.

 

*Tai nėra investicinis patarimas, prieš investuodami pasitarkite su savu finansų patarėju.

 

 

Mokymai su nauja grupe startuoja 2023 metų vasario 20 dieną, norintys gauti platesnę informaciją dėl mokymų kreipkitės: info@investavimoakademija.lt arba registruokitės https://www.investavimoakademija.lt/mokymai/ – atsiųsime visos mokymų programos aprašymą, kas apsispręs prisijungti prie mokymų iš anksto atsiųsime įvadinę medžiagą studijoms iki mokymų. Mokymai vyksta periodiškai kas 3 mėnesius.